Kupujesz dom i zależy Ci na rozwiązaniach ekologicznych? Sprawdź, co oferujemy!

osiedle-domkow-jednorodzinnych-slask

Rozwiązania prośrodowiskowe to dziś standard w budownictwie. Dzięki nim ograniczamy niekorzystny wpływ budowy nie tylko na otoczenie, ale też na domowników. Ponadto zastosowanie np. pompy ciepła czy rekuperacji sprawia, że dom jest tani w użytkowaniu.

W trosce o zdrowie mieszkańców

Zastosowanie do budowy naturalnych materiałów zmniejsza ślad węglowy budynku, a ponadto zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowników. Jednym z najbardziej nowoczesnych jest Ytong gazobeton. To beton komórkowy produkowany przede wszystkim z piasku. Posiada on sprawdzone właściwości termoizolacyjne, ponadto jest odporny na rozwój pleśni czy innych patogenów, co sprawia, że jest idealnym materiałem do budowy domów dla alergików. Tworzy przyjazny dla człowieka mikroklimat. Do realizacji naszych projektów używamy tego innowacyjnego materiału, ponieważ wiemy, że jest on ekologiczny, a przy tym trwały. Nasze budynki wykańczamy drewnem i śnieżnobiałym tynkiem, dzięki czemu są nie tylko prośrodowiskowe, ale też piękne.

Inwestycja w oszczędzanie

Efektywność energetyczna zależy od wielu czynników i należy zadbać o nią już na etapie projektowania. Z pewnością jednym z nich jest stopień przeszklenia budynku i użyte do przeszkleń materiały oraz technologie. Dobieramy je pod kątem budżetu i preferencji tak, by budynek był dobrze doświetlony, a jednocześnie, by nie tracił ciepła. Pomocne w tym względzie jest też zamontowanie wentylacji z rekuperacją. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej jest utrzymać wewnątrz pożądaną temperaturę i wilgotność. Rekuperacja pomoże zabezpieczyć przed zagrzybieniem i zapewni świeży zapach we wnętrzach. Standardem jest już wybór ogrzewania podłogowego, co w połączeniu z pompą ciepła i/lub panelami fotowoltaicznymi sprawia, że znacznie obniżamy wysokość rachunków. Korzystanie z odzyskanej energii lub obiegu zamkniętego powinno iść w parze także z odzyskiem wody. Budynek warto zaopatrzyć w zbiornik na deszczówkę, która przyda się np. do podlewania trawników.

Warto postawić na ekologię, bo łączymy dzięki temu swój dobrostan z ochroną środowiska, a docelowo zyskujemy oszczędności i wygodny, nowoczesny dom. Sprawdź osiedle domów jednorodzinnych Osiedla Jastrząbka!