Rola architektury krajobrazu w tworzeniu przyjaznych osiedli – jak projektowanie zielonych przestrzeni wpływa na komfort mieszkańców?

osiedle domków Jastrząbka

Zieleń poprawia humor, sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, pozwala odpocząć oczom, dotlenia. To dlatego tak dużym atutem osiedla mieszkaniowego Jastrząbka jest duża ilość zieleni. W połączeniu z sąsiedztwem gór i szlaków turystycznych jest to wymarzone miejsce do zamieszkania dla wszystkich osób ceniących ciszę i spokój, ale wolących nie rezygnować z bliskości miasta i jego infrastruktury.

Osiedle Jastrząbka zostało zaprojektowane w ścisłej współpracy z architektami krajobrazu, którzy zadbali o to, by projekt osiedla doskonale harmonizował z otoczeniem i równocześnie zapewniał komfort wszystkim mieszkańcom.

Architektura krajobrazu a tworzenie przyjaznych osiedli

Przyjazne osiedle to takie miejsce, które ułatwia mieszkańcom załatwianie codziennych spraw: od wyjścia na spacer z psem lub zrobienia zakupów, poprzez aktywne spędzanie czasu z dziećmi, aż po dotarcie do pracy w centrum miasta. Bardzo ważne jest też to, aby miejsce, w którym spędza się większość czasu, było estetycznie atrakcyjne i bogate w przestrzeń, w której będzie można komfortowo odpocząć od codziennych obowiązków i zrelaksować się. Dlatego projektując osiedla mieszkaniowe, nasi architekci zadbali o to, by zapewnić wszystkim mieszkańcom wystarczającą ilość zielonej przestrzeni.

Dlaczego zieleń w otoczeniu jest tak ważna?

Spacery wśród zieleni cenią zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi i właściciele czworonogów, ale nie tylko. W końcu dla każdego z nas możliwość regularnego przebywania na łonie natury jest okazją do relaksu i ruchu, pozwala też dotlenić się i skutecznie oderwać myśli od codziennych spraw. Osoby pracujące przed komputerem doceniają też możliwość patrzenia na zieleń, która pozwala ich oczom odpocząć.

Duże znaczenie ma także widok z okien: trawniki, rabaty z kwiatami i drzewa widziane codziennie przez okno zdecydowanie podnoszą komfort i poprawiają nastrój. A w połączeniu z panoramą gór zapewniają naprawdę wyjątkowe wrażenia. Zielone otoczenie i śpiew ptaków przy porannej kawie? Tego doświadczysz decydując się na zakup domu w Osiedlu Jastrząbka!

Jastrząbka: kameralne osiedle wśród zieleni

Osiedle domów jednorodzinnych Jastrząbka koło Bielska-Białej to miejsce, którego ogromnym atutem jest bliskość gór, szlaków turystycznych i stadniny koni, ale także takie rozplanowanie budynków, aby dookoła nich znalazło się miejsce na mnóstwo zieleni. A wszystko to tylko 15 minut jazdy od centrum miasta! Dzięki temu mieszkańcy będą mogli cieszyć się wszystkimi zaletami życia poza miastem, nie tracąc jednocześnie możliwości wygodnego i szybkiego załatwiania codziennych spraw.