Kupujesz dom lub mieszkanie w stanie deweloperskim? Sprawdź, co to oznacza!

nowe-domy-bielsko

Oddanie domu w stanie deweloperskim oznacza, że inwestor przekazuje dom, którego budowa została zakończona, ale wnętrza nie zostały wykończone. W domu oddanym do użytkowania w stanie deweloperskim nie można zamieszkać. Całość jest pokryta dachem, w domu są drzwi, okna i ścianki działowe. Ponadto, wykonane są wylewki podłogowe, ściany i sufity są otynkowane, a także jest podłączona i rozprowadzona instalacja elektryczna, wodna i kanalizacyjna.

Plusy i minusy stanu deweloperskiego

Plusem odbioru domu w stanie deweloperskim jest możliwość indywidualnego wykończenia nieruchomości, zgodnie z własnymi preferencjami, gustem i możliwościami finansowymi. Właściciel może samodzielnie dobrać materiały wykończeniowe, w tym rodzaj i kolor farb, posadzek oraz sanitariaty. Minusem stanu deweloperskiego jest konieczność doprowadzenia domu do stanu pod klucz. To czasochłonne, pracochłonne i kosztowne.

Zamieszkaj na kameralnym osiedlu koło Bielska-Białej!

W przypadku Osiedla Jastrząbka w Lipowej k. Bieska-Białej oddajemy domy w stanie deweloperskim, czyli z całkowicie wykończoną elewacją zewnętrzną, wykończone drewnem i wysokiej jakości tynkiem w kolorze białym. Zamontowane są drzwi, okna oraz bramy garażowe, główne ściany działowe oraz wszystkie instalacje. Całość jest estetyczna i funkcjonalna.

W inwestycji wykorzystane zostały najnowsze materiały i technologie, które mają minimalny wpływ na środowisko naturalne, a także są zgodne z restrykcyjnymi standardami w zakresie bezpieczeństwa i efektywności energetycznej. Każdy dom na Osiedlu Jastrząbka jest przystosowany do instalacji ekologicznych rozwiązań, są one uwzględnione w projekcie, ale to od właściciela zależy jakie inwestycje w zakresie zrównoważonego budownictwa zostaną zrealizowane. To np. wentylacja z rekuperacją, pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe czy fotowoltaika z matami grzewczymi i bankami energii.

Stan deweloperski jest najczęściej stosowanym standardem wykończenia nowych domów, najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym przez klientów. Zdecydowanie rzadziej deweloperzy oddają nieruchomości w stanie surowym lub w stanie pod klucz.